Quote:
Originally Posted by Squalo
Yep my kids can certainly taste the difference. $1/litre milk has had all the good stuff taken out, and then just enough put back in so they can legally call it milk.
|
Haha funny that, there are no home brand cows, and the taste difference is all in the imagination.
You are saying a product that is more processed costs less?? Makes no sense, it's the exact same milk with a different label
__________________
The Daily Driver : '98 EL Falcon, 5 Speed , 3.45 lsd
The Week End Bruiser : FPV BF GT 40th Anniversary, 6 Speed Manual, 6/4 Brembo and lots of Herrod goodies
Project 1 : '75 XB GS 351 Ute, Toploader, 9" with 3.5's
Project 2 : '74 XB GS Big Block Coupe, Toploader, 9" with 4.11's
In Storage : '74 XB GS 351 Fairmont Sedan
XB Falcon Owners Group
Mike's Man Cave